نام کاربری :  
  پسورد :  
 
     
 
 
نام کاربری :  
  پسورد :  
 
   
 
 
نام کاربری :  
  پسورد :  
 
   
 
 
TEL: +98(21) 44006901-3
FAX: +98(21) 44058492
 
 

   قوانین و مقررات
   

قوانین ثبت دامنه

در انتخاب نام فقط بايد از حروف، اعداد و خط تيره ("-") استفاده نمود.

اگر از علایم جدا كننده استفاده مي كنيد فقط مجاز به استفاده از كاركتر ( - ) Dash هستيد.خط تيره در اول و آخر نام و همچنين دو خط تيره در وسط نام نمي تواند بيايد.

باید حداکثر دارای 63 کاراکتر باشد ( بدون در نظر گرفتن پسوند ). اسمي را كه انتخاب مي نماييد تا حد امكان كوتاه و به ياد ماندني باشد، حداکثر تعداد حروف مجاز برای نام Domain شما 64 کاراکتر مي باشد.

از کاراکتر Space نمي توان استفاده نمود و حروف بزرگ با کوچک فرقي ندارند.

ثبت دامنه های com , .net , .org , .info , .biz. حداقل طول دامنه 3 حرف می‌باشد وتنها استفاده از حروف انگلیسی، ارقام و کاراکتر ( - ) مجاز است.

- com. پسوند مناسب جهت استفاده های بازرگانی و شخصی .

- net. پسوند مناسب جهت شرکت هایی که در زیر بنا و ساختار اینترنت دخیل هستند.

- org. پسوند مناسب جهت استفاده سازمانهای غیر انتفاعی

- ws.حداقل طول دامنه 4 حرف و حداکثر 63 حرف می باشد. تنها استفاده از حروف انگلیسی، ارقام و کاراکتر ( - ) مجاز است.

از آنجائی که بلافاصله پس از سفارش مشتری ، شرکت اقدام به ثبت دامین میکند ،مبلغ پرداختی جهت ثبت دامین تحت هیچ شرایطی قابل عودت نمی باشد.

با توجه به قوانین جدید ICANN ، دامین پس از انقضاء به مدت 3 ماه قفل شده و قابل تمدید نمی باشد .در صورت گذشت 3 ماه از تاریخ انقضای دامین ، با هیچ هزینه ای و به هیچ روشی امکان فعال سازی دامین وجود ندارد .مهندسین پایداری اطلاعات دوران موظف است بلافاصله پس از دریافت پول از مشتری ، روند ثبت سرویس را آغاز نماید . در صورت عدم وجود مشکل ، این روند حداکثر تا 24 ساعت طول خواهد کشید .

مشتری وظیفه دارد پس از تکمیل فرم درخواست سرویس ، در کمتر از 72 ساعت ، هزینه سرویس مربوط را به حساب پایداری اطلاعات دوران واریز نماید. در غیر این صورت ، سفارش لغو خواهد شد.

استفاده از گارانتی خدمات : سرویس ثبت دامنه فاقد گارانتی می باشد و مالکیت کامل دامنه با مشتری می باشد .

مالکیت کامل دامنه بر عهده مشتری است و مهندسین پایداری اطلاعات دوران فقط نقش خریدار را دارد و اختیار کامل دامنه با مشتری است .

مشتری می تواند قبل از منقضی شدن سرویس ، با پایداری اطلاعات دوران تماس بگیرد و در خواست تمدید نماید ، در غیر این صورت سرویس مربوطه ، تا 5 روز پس از تاریخ انقضا از سیستم حذف می شود . البته پایداری اطلاعات دوران این موضوع را از طریق ایمیل به مشتری اطلاع می دهد که سرویس خود را تمدید کند .

شرایط ثبت دامنه با پسوند ir

ثبت توسط افرادی كه رسما مقيم ايران هستند انجام مي شود.

در صورت تمایل به ثبت نام دامنه ها با مفهوم مذهبی خاص مجوز کتبی وزارت ارشاد مورد نیاز است.

ثبت دامنه هایی که تداعی کننده فعالیت های غیرقانونی و اعمال مغایر با قوانین به کلی ممنوع می باشد.

ثبت دامنه با نام پسوندهای عمومی مانند: aero, arpa, biz, com, coop, edu, gov, info, int, mil, museum, name, net, org ,pro ممنوع می‌باشد

ثبت دامنه با نام های مرتبط با اینترنت ممنوع می باشد.

ارائه آدرس دقیق پستی و کد پستی 10 رقمی جهت ثبت دامنه الزامی می باشد. ثبت دامنه با اسامی ملی مانند نام مشاهیر، اماکن عمومی و وقایع ملی تنها با مجوز وزارت ارشاد مجاز می‌باشد

ثبت دامنه با نامهای ایران، اسامی استانها، شهرستان‌ها و شهرها و کد آنها ممنوع می باشد. و در رزرو شهرداری‌ها می باشد.

شرایط ثبت دامنه با پسوندco.ir

این دامنه مخصوص شرکتهای تجاری ثبت شده بوده و ارائه کپی روزنامه رسمی شرکت الزامی می باشد.

کلیه قوانین مندرج در بخش دامنه ir. صادق می باشد.

شرایط ثبت دامنه با پسوند ac.ir

این دامنه مخصوص موسسات آموزش عالی دارای مجوز وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و ارائه کپی مجوز مذکور الزامی میباشد.

کلیه قوانین مندرج در بخش دامنه ir. صادق میباشد.

شرایط ثبت دامنه با پسوند id.ir

این دامنه مخصوص اشخاص حقیقی تابع کشور ایران بوده و ارائه تصویر شناسنامه متقاضی الزامی می باشد.

کلیه قوانین مندرج در بخش دامنه ir. صادق میباشد.

شرایط ثبت دامنه با پسوند net.ir

این دامنه مخصوص شرکتهای ارائه دهنده خدمات شبکه و ISP ها بوده و ارائه کپی مجوز ISP الزامی می‌باشد.

کلیه قوانین مندرج در بخش دامنه ir. صادق میباشد.

شرایط ثبت دامنه با پسوند gov.ir

این دامنه مخصوص بخش های اجرایی موسسات و وزارتخانه های جمهوری اسلامی بوده وارائه درخواست کتبی در سربرگ موسسه الزامی می باشد

کلیه قوانین مندرج در بخش دامنه ir. صادق میباشد.

شرایط ثبت دامنه با پسوندorg.ir

این دامنه مخصوص شرکتهای غیرانتفاعی، انجمن‌های علمی، موسسات بین‌المللی ثبت شده و ... بوده و ارائه کپی روزنامه رسمی موسسه الزامی می باشد.

کلیه قوانین مندرج در بخش دامنه ir. صادق می باشد .

شرایط ثبت دامنه با پسوند sch.ir

این دامنه مخصوص مدارس، موسسات آموزشی دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش بوده وارائه کپی مجوز مذکور و درخواست کتبی در سربرگ موسسه الزامی می باشد.

کلیه قوانین مندرج در بخش دامنه ir. صادق می باشد .

شرایط ثبت دامنه مشابه با نام شرکت یا موسسه خاص

در صورتی که دامنه‌ای که در حال ثبت آن هستید مشابه یا مربوط به مؤسسه یا شرکت خاصی بوده و یا به دلیل نقص حقوق ثبتی آنها مغایرت با قوانین جمهوری اسلامی داشته باشد، پس از ثبت دامنه توسط شما، وضعیت دامنه (Status) به حالت In Progress در آمده و ایمیلی با مضمون زیر برای شما ارسال می‌شود:ثبت این دامنه ممکن است مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و ناقض حقوق ثبتی دیگران باشد. لازم است در این رابطه به مواد ۶۶ و ۷۶ قانون تجارت الکترونیک که در شماره ۱۷۱۶۷ روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، مورخ۱۳۸۲/۱۱/۱۱، به چاپ رسیده است توجه داشته باشید.

 در صورتی که مصر هستید دامنه مربوطه را ثبت کنید، با توجه به قوانین مربوطه مورد اشاره، کافی است در پاسخ به ایمیل مربوطه بنویسید:ازمقررات اطلاع کامل دارید و هرگونه مسئولیت حقوقی در قبال ثبت واستفاده از این دامنه را قبول می‌کنم.

توجه داشتید باشید با این وجود این دامنه ممکن است در آینده مشمول قوانین مذکور گردد. در صورتی که برای دامنه‌ای که مشابهت با نام خاص یا شرکتی داشت شرایط فوق پیش نیاید و یا دامنه مربوطه پیش از تأسیس، یا ثبت رسمی‌ شرکت مذکور توسط شما ثبت شده باشد، آن شرکت یا مؤسسه نمی‌تواند مدعی دامنه مربوطه شده مگر آن که ثابت شود دامنه مذکور در جهت سوء استفاده یا ضرر مالی به شرکت مذکور ثبت گردیده است.در صورتي كه دامنه‌اي كه مي‌خواهيد ثبت كنيد شباهت با نام شركت يا مؤسسه‌اي را داشت و يا از ظاهر آن بر مي‌آمد كه ممكن است اين دامنه مورد دعواي شركتي قرار گيرد، در صورتي كه نام دامنه ايراني بوده و شركت مربوطه نيزدر ايران باشد، ممكن است از سوي مركز رسمي ثبت دامنه ايميلي با مضمون وضعيت فوق براي شما ارسال گردد. در اين صورت لازم است از صورت صاحب دامنه (كسي كه اسمش درقسمت legal holder) نوشته شده است، كپي شناسنامه به همراه مطلب امضاء شده زير به پیداری اطلاعات دوران ارسال گردد تا وضعيت دامنه در حالت (confirm) تأييد شده قرار گيرد.


قوانین و مقررات میزبانی وب

- پکیج های میزبانی وب تا یک ماه دارای ضمانت عودت وجه به میزان 75 درصد مبلغ پکیج ، می باشند.

- مشتری نباید بیش از فضای اختصاص یافته خود مصرف نماید . مواردی که موجب اشغال شدن فضا می شود عبارتند از ( حجم فایل های upload شده به سرور ، حجم ایمیل های رسیده،حجم بانک های اطلاعاتی برنامه)

- در صورتی که مشتری از ظرفیت های اختصاص یافته خود بیشتر مصرف کند ( فضا ،پهنای باند و ... ) موظف به پرداخت هزینه اضافه مصرف می باشد.

- مشتری نباید بیش از حجم تخصیص یافته برای تبادل اطلاعات را مصرف کند. مواردی که موجب مصرف حجم تخصیص یافته می شوند ، عبارتنداز (ارسال فایل به سرور ، دانلود برنامه از سایت ، ارسال و دریافت ایمیل)

- هر هاست ارائه شده به مشتری فقط جهت میز بانی 1 دامین می باشد ، در صورت تخلف و میزبانی بیش از یک دامین هزینه به تعداد میزبانی هاست دریافت می شود .

- مشتری موظف است رمز دامین و هاست خود را پس ازدریافت سریعا تعویض نماید ، حفاظت از رمز جدید دامین و هاست به عهده مشتری می باشدو شرکت هیچ مسئولیتی در این رابطه ندارد.

- کلیه اطلاعات درون هاست شما پس از منقضی شدن مدت استفاده از وب سایت از بین خواهد رفت ، پس در صورتی که به فایل های فوق نیازمندید و تمایل به تمدید وب سایت ندارید قبل از انقضاء مدت استفاده ، فایل ها رابر روی کامپیوتر خود دانلود و ایمیل ها را توسط برنامه outlook دریافت نمائید . لازم به ذکر است که در غیر این حالت ، شرکت در صورت امکان بازیابی اطلاعات هزینه آنرا دریافت می نماید .

- آموزش استفاده از اینترنت ، دامین، هاست ، طراحی و برنامه نویسی به عهده شرکت نمی باشد و مشتری باید اطلاعات اولیه را داشته باشد .

مشتری موظف است رمز دامین و هاست خود را پس ازدریافت سریعا تعویض نماید ، حفاظت از رمز جدید دامین و هاست به عهده مشتری می باشدو شرکت هیچ مسئولیتی در این رابطه ندارد.

- در صورتی که رمز خود را فراموش نمودید با شرکت تماس بگیرید، رمز فقط به مالک سایت ارائه می شود

- نام دامین و یا هاست نه از لحاظ فنی و نه قانونی قابل تغییر نمی باشد.

- . در صورتی که مشتری هاست ارزانتری را انتخاب نماید .

- مشتری میتواند با پرداخت هزینه ، ظرفیت ها و محدودیت های هاست خود راتغییر دهد.( تعداد ایمیل ، حجم پهنای باند ، تعداد بانک های اطلاعاتی و ... )

- پایداری اطلاعات دوران موظف است بلافاصله پس از دریافت پول از مشتری ، روند ثبت سرویس را آغاز نماید . در صورت عدم وجود مشکل ، این روند حداکثر تا 6 ساعت طول خواهد کشید.

- مشتری وظیفه دارد پس از تکمیل فرم درخواست سرویس ، در کمتر از 48 ساعت ، هزینه سرویس مربوط را به پایداری اطلاعات دوران واریز نماید. در غیر این صورت ، سفارش لغو خواهد شد .

- استفاده از گارانتی خدمات : این بند شامل حقوقی است که هم بر عهده پایداری اطلاعات دوران و هم بر عهده مشتری است بنابر این شامل دو بخش است .

- حقوق مشتری : در صورت نارضایتی مشتری یا هر دلیل دیگری که مشتری داشته باشد ، می تواند تا حداکثر یک هفته پس از دریافت سرویس ، وجه واریز شده را پس بگیرد .


قوانین و مقررات سرور

- سرویس ‌گیرنده نمی‌تواند بدون اخذ موافقت رسمی شرکت، حقوق و تعهدات خود را به شخص و یا اشخاص حقیقی  و حقوقی منتقل نماید. در صورت عدم اجرای تعهدات، قرارداد ملغی می‌گردد.

- سرویس ‌گیرنده مسئول تمامی اطلاعات مبادله شده در IP های تخصیص ‌یافته و اطلاعات موجود بر سرورهای مورد اجاره بوده و سرویس‌دهنده هیچ‌گونه مسئولیتی در این رابطه نخواهد داشت.

- سرویس ‌گیرنده متعهد می‌گردد اقدام به Spam ننماید، هیچ‌کدام از سایت‌ها و سرویس‌های خود و مشتریان را به‌وسیله‌ Spam  نامه‌های ناخواسته ) تبلیغ ننماید و امکان Spam را برای شخص ثالث فراهم نیاورد.

- سرویس ‌گیرنده متعهد می‌گردد که از سرویس‌های مورد اجاره برای انتشار و تکثیر، فروش و پخش غیرقانونی نرم‌افزار، موسیقی، نوشته، فیلم، سریال، گزارش و هرگونه فایل متعلق به شخص یا شرکت ایرانی و خارجی، بدون اجازه آن‌ها استفاده ننماید و تمامی قوانین کپی‌رایت بین‌المللی اشاره شده در قوانین سازمان تجارت جهانی WTO را رعایت نماید. در صورت اعتراض شخص یا شرکت دارای حقوق و نداشتن مدارک کافی توسط سرویس‌ گیرنده، سرویس دهنده قادر خواهد بود بنا به درخواست فرد یا شرکت دارای حقوق، اقدام به حذف محتویات مورد دعوی از روی سرور اجاره شده و یا قطع دسترسی سرویس نماید که با توجه به اهمیت مسئله می تواند منجر به پایان سرویس دهی بدون بازپرداخت مدت باقی مانده گردد. همچنین سرویس گیرنده متعهد می گردد از هیچ یک از نرم افزارهای P2P مانند torrent و emule جهت download و یا upload فایل های ناقض قوانین copyright استفاده نکند و در غیر این صورت ممکن است بنا به شرایط دهکده وب سرور مربوطه را مسدود نماید، در چنین شرایطی هیچ وجهی بازگردانده نخواهد شد.

- سرویس گیرنده در انتخاب سرویس می بایست متناسب با نیاز خود اقدام نماید و در مورد سرورهای مجازی، سرویس دهنده قادر خواهد بود جهت جلوگیری از مزاحمت ها و آسیب های احتمالی برای دیگر کاربران ،از ادامه خدمات رسانی به کاربران پرمصرف خودداری نماید.

- سرویس گیرنده متعهد می گردد، سرویس های Proxy و یا VPN ای که نیاز به login برای دسترسی به آنها نیست در اصطلاح (Anonymous Proxy) را بر روی سرورهای خود نصب نکند. استفاده از این نوع سرویس ها به صورتی که نیاز به authenication داشته باشند بلا مانع می باشد.

-  سرویس‌ گیرنده متعهد می‌شود برای هر ساعت هزینه پشتیبانی فنی که خارج از تعهدات سرویس ‌دهنده باشد، مانند اشکال‌یابی نرم‌افزاری، کمک در جهت نصب نرم‌افزار، حل مشکلات ویروسی و امنیتی، مبلغی که قبل از انجام خدمات مورد نظر توافق می گردد را براساس صورت ‌حساب دریافتی از طرف سرویس‌ دهنده طی مدت پنج روز کاری به سرویس ‌دهنده پرداخت نماید.

-  سرویس ‌گیرنده متعهد می‌شود که از سرویس‌های خود برای نفوذ، اختلال، خراب‌کاری و به دست آوردن غیرقانونی اطلاعات در شبکه اینترنت به هبچ نحوی استفاده نکند و هیچ‌گونه نرم‌افزار کنترل و بازدید از شبکه(Network Monitoring and Surfing Tool) را بدون تایید قبلی از سرویس‌دهنده بر روی سرور‌های خود نصب نکند.

- سرویس ‌گیرنده متعهد می‌شود در استفاده از سرویس‌های ارائه شده، قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید.بدیهی است کلیه مسئولیت‌های ناشی از استفاده‌های غیرمجاز برعهده سرویس‌گیرنده خواهد بود.

-  در صورتی که سرویس گیرنده، خدمات پشتیبان گیری سرویس دهنده را سفارش نداده باشد، از دست رفتن داده ها به هر دلیلی که باشد، هیچ مسئولیتی متوجه سرویس دهنده نخواهد بود.

- اگر سرویس مورد استفاده سرویس گیرنده به دلیل تحریم ایران از طرف دول خارجی مسدود گردد، سرویس دهنده متعهد می گردد به تناسب زمان باقی مانده از قرارداد مبلغی را به سرویس دهنده مرجوع دارد.

-  بعد از عقد قرارداد و یا واریز هزینه، قرارداد قابلیت لغو ندارد مگر در مواردی که اختلالات جدی در ارایه سرویس پیش آمده باشد.

- در صورتی که از سرویس های Managed استفاده نمی کنید، دهکده وب تنها موظف است در مورد مسائل مربوط به شبکه و یا سخت افزار سرور پشتیبان شما باشد، لذا اگر تمایل دارید پشتیبانی در مورد نرم افزار و یا تنظیمات سرور را نیز دریافت کنید باید در هنگام سفارش سرور، مدیریت سرور را نیز سفارش دهید.

- بدیهی است پس از پایان مدت قرارداد در صورت تمایل به ادامه همکاری با پایداری اطلاعات دوران سرویس گیرنده می بایست با نرخ روز نسبت به پرداخت بهای سرویس ها اقدام نماید.

- در صورتی که مشتری از ظرفیت های اختصاص یافته خود بیشتر مصرف کند ( فضا ،پهنای باند و ... ) موظف به پرداخت هزینه اضافه مصرف می باشد .

-  مشتری نباید بیش از فضای اختصاص یافته خود مصرف نماید . مواردی که موجب اشغال شدن فضا می شود عبارتند از ( حجم فایل های upload شده به سرور ، حجم ایمیل های رسیده،حجم بانک های اطلاعاتی برنامه)

- مشتری نباید بیش از حجم تخصیص یافته برای تبادل اطلاعات را مصرف کند. مواردی که موجب مصرف حجم تخصیص یافته می شوند ، عبارتنداز (ارسال فایل به سرور ، دانلود برنامه از سایت ، ارسال و دریافت ایمیل)

- مشتری می تواند حداکثر 1 درصد ظرفیت CPU سرور را مصرف کند. برنامه هائی که محاسبات سنگین دارند ظرفیت زیادی از CPU را مصرف میکنند. مصرف بیش از حد ظرفیت CPU موجب کندشدن سرور و دیگر وب سایت های ثبت شده در آن می شود در صورت نیاز به چنین برنامه هایی ، سرویس اجاره سرور اختصاصی پیشنهاد می گردد. 
   
 
   
 
 

خدمات نرم افزاری
دیگر خدمات
مولتی مدیا
طراحی وب سایت

 
کلیه حقوق مادی، معنوی و حق نشر این وب سایت و محتوی آن متعلق به شرکت مهندسین پایداری اطلاعات دوران است.
موافقتنامه خدمات | حریم شخصی کاربران | شرایط و مقررات استفاده
.Copyright © 2000-2011 ِDouran Co.Ltd, Allrights reserved